Napodruhé kolaudací už prošla. „Především jsme rádi, že máme kolaudaci, po veškerých peripetiích, úspěšně za sebou. Samozřejmě přetrvávají obecně známé výhrady ke kvalitě nátěru fasády to lze ovšem řešit, po skutečně odborné diskusi bez nervozity, i dodatečně, tedy po kolaudaci," řekl starosta Kolína Vít Rakušan.

Stavba jako taková podle něj nevykazuje v této fázi takové závady a nedostatky, aby nemohla být bez obav využívána.

Případné nedostatky potom město bude řešit reklamací, pokud se nějaké objeví.

Kdy se přesně vodárna otevře lidem, se ještě úplně neví, aktuálně se pracuje na vytvoření expozice. Dle původních plánů na ni zhotovitelé mají ještě měsíc a půl, vedení města ale chce vše mít hotové během srpna, aby se v září mohla otevřít Kolíňáků. „A doprovodná akce bude, věřím, že povedená, ale nechte se prosím překvapit pracujeme na tom, aby se to veřejnosti líbilo," podotkl starosta.

Vodárna má být otevřená od května do září, od úterka do neděle od devíti do osmnácti hodin.

Rekonstrukci vodárny, respektive její fasádu, doprovázela vlna kontroverze kolem flekaté omítky tubusu. Památkáři totiž žádali ředit barvu v určitém poměru, výrobce a stavebníci ale na tuto modifikaci nedali záruku, protože ředění nebylo doporučeno. Ve výsledku je tak vodárna flekatá, co se s omítkou bude dít, se teprve řešit bude.