„Výstup a nástup cestujících bude možný pouze prvními dveřmi vlakové soupravy," řekl Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah. Situace podle něj potrvá až do 14. července.

Již od dubna je také půlnoční vlak z pražského hlavního nádraží do Kolína nahrazený v úseku Praha Český Brod autobusem.

Z Českého Brodu do Kolína pak jede vlak podle výlukového řádu o 27 minut později. Tato výluka potrvá až do 29. července.

Náhradní autobusy jezdí v trasách podle výlukového řádu. Kloubový nízkopodlažní autobus označený XS1 jede z hlavního nádraží na Libeň, Kyje, Dolní Počernice, Běchovice, Újezd nad Lesy, dále přes zastávku Sudějovická, Zbyslavická, Rohožnická až do Úval.

Tam nejprve zastaví na železniční stanici a později na náměstí. Dále jede do Tuklat, Rostoklat a Českého Brodu. Tam staví na sídlišti, v Jungamannově ulici a v ulici Jana Kouly. Zastávku v Klánovicích tento autobus neobsluhuje.

Kdo chce cestovat do Klánovic, musí využít autobus označeného X261. Lidé, kteří cestují z Klánovic pak použijí do Újezdu nad Lesy linku MHD 251 a pak přestoupí na autobus náhradní autobusové dopravy. Cestující z oblasti Újezda nad Lesy, sídliště Rohožník by měli použít autobus XS1, který zastavuje ve všech zastávkách MHD Újezd na Lesy až Rohožnická.

Zastávky Sudějovická, Zbyslavická, Rohožnická jsou na znamení. Autobus však nezajíždí na obratiště konečnou zastávku „Sídliště Rohožník".

Nízkopodlažní autobus označený jako X261 jede v trase z hlavního nádraží na Libeň, do Kyjí, Dolních Počernic, Běchovic, dále ulicí Hulickou. Zastaví na klánovickém nádraží, dále jede ulicí Smiřickou, Smržovskou, přes zastávku Bazar, Přímské náměstí a Klánovice.

Na zastávkách Nádraží Klánovice-Sever Klánovice zastavuje autobus pouze pro výstup.