Například na trati Praha – Kolín nabídnou České dráhy další nové spoje. Navíc bude prodloužena jízda stávajících vlaků. „Vlaky, které začínaly v Úvalech, nově jedou už z do Českého Brodu. Stejně to platí také v opačném směru. Na začátku a konci špiček jsou zavedené tři nové páry vlaků Praha – Český Brod. Kolem osmé hodiny večerní je prodloužen v pracovní dny pár vlaků Praha – Český Brod a zpět nově až do / z Kolína," popsal novinky tiskový mluvčí Českých drah Petr Pošta. Podle jeho slov pojede nový vlak ve 23.38 denně z Prahy do Úval.

Nový pár spojů jezdí s novým jízdním řádem také na trase Pečky – Kouřim. „V pracovní dny jede nový pár spojů z Peček do Plaňan a zpět, z Peček vlak odjíždí ve 21:03, zpět z Plaňan ve 21:23," řekl Petr Pošta.

Poslední pár spojů s odjezdem z Peček ve 22:04 a 22:42 z Kouřimi jede nově navíc v sobotu. Tyto spoje tak nově budou jezdit denně.
Změn se dočkala také trasa z Kolína do Ledečka. Dopoledne jede nový pár spojů v celé trase. Vlaky z Kolína v 8:48 a 10:48 nově jedou denně. Doposud první zmiňovaný vlak jezdil jen o víkendech a druhý naopak pouze v pracovní dny.

„V opačném směru jezdí denně v 10:08 nový vlak z Ledečka do Kolína kam přijíždí v 11:17," vysvětlil Petr Pošta. Dále je v pracovní dny zavedený nový odpolední pár spojů z Kolína do Uhlířských Janovic a zpět. Z Kolína nový spoj odjíždí v 17.48, z Uhlířských Janovic vlak vyjíždí v 17.35.
Na zmíněných tratích navíc jezdí moderní a modernizovaná vozidla. Například na trati z Prahy do Kolína bude jezdit čtrnáct jednotek CityElefant.
Modernizované patrové vozy mají rekonstruované a textilem čalouněné sedačky, obnovené obložení stěn, rekonstruované WC a dosazené nové předsuvné dveře snadno ovládané tlačítky a centrálně zavírané a za jízdy blokované.