Podle mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové zdaleka nešlo o ty nejzasaženější oblasti v kraji. „Mezi ty rozhodně patřilo spíše Kladensko a Příbramsko,“ uvedla mluvčí. I přesto hasiči do rána do 14 hodin vyjížděli k třiatřiceti událostem na Kutnohorsku a šestatřiceti událostem na Kolínsku. „Šlo především o technické zásahy – pomoc s popadanými plechy, stromy na komunikacích a kolejích,“ upřesnila Vladimíra Kereková.

K nejvážnější události v okrese Kutná Hora došlo v Janovické Lhotě, kde vítr strhl střechu stodoly a hasiči museli odstranit z bezpečnostních důvodů i zbytek stavby.

Na parkovišti mezi panelovými domy na sídlišti V Zátiší v Kralupech nad Vltavou skácel ve čtvrtek 21. října vichr strom na parkující auto. Na místě zasahovali hasiči.
Vichr lámal stromy, komplikoval dopravu. ČEZ vyhlásil v kraji kalamitní stav

Vítr ale měl své následky také přímo v Kutné Hoře. Na hřbitově Všech svatých byly odpoledne popadané květiny, rozbité kahánky, za své vzal ale také jeden náhrobní kámen. Městská část Kutná Hora – Malín zůstala odpoledne bez dodávky elektřiny.

Výpadek elektřiny hlásily před dvacátou hodinou Zbraslavice, obnovení dodávky se předpokládá kolem 23. hodiny.