Například Zásmuky, které trápilo hned několik oprav najednou, jsou v současné době průjezdné bez potíží. Stále jsou však místa, kterým je lepší se při cestách automobilem raději vyhnout.

V celém okrese jsou aktuálně uzavřené hned tři mosty a jedna propadlá vozovka.

Stále aktuální uzavírka platí v Mlékovicích. V této obci je uzavřený most. Uzavírka tady však neplatí pouze pro veškerou automobilovou dopravu, ale také pro pěší.

Pro automobily zde platí objízdná trasa. V Mlékovicích musí řidiči zahnout doprava a jet až do Zásmuk a tudy projet přes křižovatku opět do Mlékovic. Tato objízdná trasa platí obousměrně.

Ještě na dalších půl roku je naplánovaná také uzavírka silnice z Třebovle na Kouřim. Objížďka vede přes Klášterní Skalici, přes kterou se lze také dostat do Kouřimi. I tato objízdná trasa platí oběma směry stejně.

Další komplikace na řidiče od listopadu až do následujícího října čekají také v Chotýši. Ani tady není mostek v pořádku a je třeba, aby byl v nejbližší době opravený.

Objízdná trasa směrem od Kostelce nad Černými lesy je vedena přes Kšely, Vitice a tudy do Chotýše. Přes stejné obce vede objízdná trasa také opačným směrem.

Stále aktuální je také uzavírka historického mostu v Radimi. I tady bude uzavírka platit minimálně do půli tohoto roku. Objízdná trasa vede přes Vrbčany. Z Radimi řidiči tedy musí směrem na Plaňany, nad obcí však uhnou doprava až dojedou do Vrbčan, kde je třeba uhnout doprava a dát se dále na Chotutice. Při vjezdu na silnici vedoucí od hlavní je třeba opět uhnout vpravo. Objízdná trasa funguje obousměrně.

Mnozí však tuto trasu nedodržují a jezdí místními komunikacemi v Radimi. Právě proto byly v nedávné době několika ulic nainstalovány dopravní značky, které vysloveně zamezují alespoň vjezd nákladních automobilů.

V tomto případě je most pro pěší otevřený.