Již tuto sobotu budou dobrovolníci uklízet například v Horních Chvatlinách, kde se sejdou u hospody u Kozy v 9.00 hodin. Stejné datum úklidu zvolili také v Radimi, kde je sraz na fotbalovém hřišti v 8.00 hodin ráno. Uklízet se tu budou břehy Výrovky, silniční příkopy i další zákoutí obce.

O tomto víkendu by se mělo uklízet také Pošembeří. Do úklidu se totiž zapojili také Libličtí. Úklid by měl začít v 9.00 hodin a plánovaný konec je v 18.00 hodin. Místo srazu ještě není upřesněné. Dobrovolníci se však mohou hlásit Regionu Pošembeří. Všechny informace o srazu se pak dozvědí včas.

Kromě malých obcí se tento víkend uskuteční úklid také v Pečkách. Tady mají dobrovolníci sraz v půl deváté ráno u rybníku Benešák.
S sebou by si dobrovolníci měli přinést hlavně dobrou náladu. Pochopitelné je mít na sobě vhodnou obuv a oblečení. Ve většině případů je zařízené občerstvení po nebo během úklidu.

Lidé by však měli obzvlášť před tímto víkendem sledovat informace ohledně úklidů, protože je možné, že se vzhledem k počasí akce přesunou na jiný termín. Zatímco začátek týdne byl totiž teplotně nadprůměrný, na konci týdne by se na Kolínsku mělo nejen ochladit, ale má přijít také déšť. A ten by práci dobrovolníkům jistě znepříjemňoval.

Do akce se v dalším víkendu mimo jiné zapojí například Tatce, Chotutice, Ratenice, Třebovle nebo Vitice. Jak již bylo řečené, kromě vesnic se do jarního úklidu zapojují také mnohé města.