Obec proto po zasedání nadcházejícího zastupitelstva předloží kolínské radnici návrh na spolupráci s městskou policií v Kolíně a případných podmínkách kooperace.

Parkují, kde chtějí

Podle lidí z Hradišťka I se někteří návštěvníci mírně řečeno neumí chovat a způsobují nemalé trable. „Parkují nám přímo před vjezdy do domů, jiní tu zase nechávají volně pobíhat psy,“ stěžuje si Miloš Šebesta, který bydlí přímo u vody. To potvrzuje i vedení obce. „Chceme tu situaci řešit. Lidé parkují prakticky ve všech přilehlých ulicích bez jakéhokoliv ohledu na naše občany. Například ulice Pobřežní, U Potoka, Nová nebo Zahradní jsou v letních měsících doslova obležená auty,“ popsal Ivan Kašpar, starosta Veltrub, pod které Hradišťko I spadá. Na zítřejším zasedání se touto situací bude obec zabývat. „Až se dohodneme na podmínkách, předložíme náš návrh kolínskému zastupitelstvu,“ přislíbil starosta.

Odpad mizí, ale…

Obec také na vlastní náklady musí každoročně likvidovat odpadky po lidech, kteří zde chytají bronz. „Využíváme technické služby v Kolíně. Samozřejmě si to platíme z vlastních peněz,“ popsal starosta a zároveň připomněl, že devadesát procent návštěvníků je z Kolína.

Měřili by i rychlost

Vedení obce by ale nejraději nezůstalo jen u kontrol poblíž hradišťského písníku. „Chtěli bychom využít služeb kolínských strážníků i na měření rychlosti v obci. Někteří řidiči až neúměrně překračují rychlost,“ nastínil starosta. Samotná městská policie by zřejmě s rozšířením neměla problém. „O tom se musí dohodnout radnice, jakožto náš zřizovatel, a vedení Veltrub. Rozhodování není v naší kompetenci,“ uvedla Renata Krutská, mluvčí Městské policie v Kolíně. Kolínská radnice včera potvrdila, že žádný oficiální požadavek zatím neobdržela.