Velimská základní škola dostala IT učebnu sponzorským darem od místní pobočky firmy Ball Aerosol Packaging, která vyrábí obaly na spreje. Společnost pořídila především čtyřiadvacet počítačů Dell OptiPlex SFF 7010 XCTO. Žákům však bude kvalitu výuky zlepšovat i velký dotykový panel a budou si moci zkusit navrhnout i vlastní 3D model, který následně vytiskne nová tiskárna.

Celková výše investice se vyšplhala na půl milionu korun. Ředitelka Ball Velim Lenka Přibyslavská zdůraznila, že spolupráce s místní komunitou je pro společnost velmi důležitá.

„Dává nám smysl zapojit další generace už během školní docházky, proto pravidelně zveme studenty místní základní školy na speciálně připravené prohlídky v rámci našeho závodu,“ připomněla s tím, že během prohlídek se děti mohou seznámit s prací v různých odděleních - například v oddělení kvality nebo reprografiky.

Podporu od společnosti škola vítá. Podle její ředitelky Aleny Holzbauerové se totiž výuka výpočetní techniky rychle mění a co se vyučovalo před deseti lety, už dnes dávno neplatí. „Vzdělávání v oblasti informačních technologií je pro děti dnes skutečně základ a bez dostatečného vybavení počítačové učebny bychom neměli, jak naše žáky ve vzdělávání v IT technologiích posouvat,“ podotkla ředitelka velimské školy.