Poslední červencový den předala stavební firma dva kilometry nové silnice. Náklady na výstavbu, jejímž investorem byl Středočeský kraj, dosáhly bezmála 20 milionů korun.

Celý průjezd obcí není podle starosty Josefa Seiferta zatím možné pokrýt novým povrchem, protože v části nemá Velim ještě hotovou kanalizaci. Na opravovaném úseku obec původně zamýšlela zbudovat také cyklostezky, to by však podle starosty neúměrně zatížilo obecní pokladnu a celý projekt by navíc stavební firma neměla šanci stihnout v dohodnuté lhůtě.

„Cyklostezky jsme si nakonec rozmysleli, protože by to vyžadovalo šílenou investici, muselo by se posunout i veřejné osvětlení, a tak bychom ani nebyli s to celou akci stihnout,“ uvedl Seifert.

V plánu je nové dopravní značení

Změny u nové silnice ale obec přece jen plánuje, a to kvůli bezpečnosti. U školy a obchodu Velimští dokonce uvažovali o instalaci zpomalovacích příčných prahů, což jim však úřady kvůli průtažnosti silnice nepovolily.

V plánu je tedy alespoň nové dopravní značení. „Silnice je hezká, a tak na ní někteří řidiči jezdí jako na dálnici a nedodržují povolenou rychlost,“ popsal starosta.