VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve vodě nežijí jen vodníci. V úterý si to děti ověří

Kolín – Kolínští rybáři připravili na 27. září od 8,30 hodin akci Středočeského územního svazu v Praze. Dozvíte se díky ní, že ve vodě nežijí jen vodníci. Akce je zaměřená na propagaci rybářství, na ochranu přírody a efektivní využití volného času dětí předškolního věku a prvního stupně základní školy.

25.9.2016
SDÍLEJ:

Navracení mníka jednovousého do vod v okolí KolínaFoto: DENÍK/ Jana Martinková

Především dětem z prvních a druhých tříd základních škol chtějí rybáři ukázat možnost trávení volného času u vody, v přírodě, dát jim možnost navštěvovat rybářské kroužky.

Akce konaná za podpory Středočeského kraje je koncipovaná jako dopolední program pro děti v rámci jejich výuky přímo u rybářského revíru na Legerově rameni. V Kolíně se tento projekt pořádá poprvé a pozvání na něj přijala 1. základní škola Kolín. Do přírody by mělo vyrazit až 120 dětí. Česká na ně bohatý program na jednotlivých stanovištích, kde budou moci soutěžit a rozšířit si povědomí o tom, co žije ve vodě a kolem ní, seznámit se s jednotlivými druhy našich ryb nebo si vyzkoušet i chytání ryb.

„Snahou je probudit v dětech zájem o rybářství a přírodu tak, aby si následně mohli zvolit za mimoškolní aktivitu rybářský kroužek MO ČRS Kolín nebo jiné místní organizace ČRS nejblíže svému bydlišti. Je to způsob, jak nasměrovat děti k pozitivnímu vztahu k přírodě a k životu ve vodě již v tomto věku," říká říká místopředseda Českého rybářského svazu v Kolíně Jiří Krouza s tím, že akce tak ukáže dětem, že lze trávit volný čas i jinak než vysedáváním u televize, počítače či v nákupních centrech.

Český rybářský svaz tímto projektem nabízí alternativu pobytu dětí v přírodě, u vody, možnost zažít vzrušení ze sportovního rybaření, ale i to, jak přírodu chránit, jak se chovat šetrně k vodním živočichům a nejen k nim.

Na jednotlivých stanovištích se děti budou moci seznámit kromě vodních živočichů a rostlin také s lovem ryb a ukázkou rybolovných technik, budou moci soutěžit, čeká je ukázka vybavení záchranných složek IZS a nejšikovnější děti se budou moci svézt na lodi po Labi.

Dále proběhne slavnostní vysazení dalších mníků jednovousých. To naváže na letošní návrat vzácného tohoto druhu do vod Labe a Cidliny, jež se podařil díky podpoře z grantového programu TPCA pro Kolínsko. Děti si tento vzácný druh ryby budou moci vypustit přímo do Labe. Pro všechny dětské účastníky bude připraveno občerstvení. Děti, které se této události zúčastní, dostanou od ČRS pamětní diplom a drobné tématické dárečky včetně kontaktu na dětský rybářský kroužek v Kolíně.

Autor: Redakce

25.9.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Injekční stříkačky. Ilustrační fotografie.

KRIMI MIX: Opět sbírali injekční stříkačky

Ilustrační foto.

Kooperativa NBL: Kolín nedal Olomoucku naději

Pěvecký sbor zásmucké školy zazpíval koledy v kostele

Zásmuky /FOTOGALERIE/ - Páteční adventní podvečer všem přítomným zpříjemnil pěvecký sbor Základní školy Zásmuky Pampelišky. Žáci v pátek 15. prosince zazpívali pod vedením pana učitele Květoslava Červeného v zásmuckém kostele nejenom známé koledy. 

V českobrodském kině zazpívala Bára Basiková

Český Brod /FOTOGALERIE/ - V pátek podvečer se v kině Svět v Českém Brodě uskutečnil vánoční koncert Báry Basikové. Koncert trval hodinu a půl a zúčastnilo se ho kolem 200 lidí. Bára Basiková zazpívala písně, které normálně na koncertech zpívá ale také písně, které se podle jejich slov zpívají jen jednou v roce a to na Vánoce.

KRÁTCE: V Sendražicích mají nově opravenou silnici

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Ceny rostlých stromků se od loňska příliš nezměnily

Kolínsko – Vánoce se ani v letošním roce neobejdou bez stromečku. I když se najdou tací, kteří dávají přednost stromku umělému, každý rok spousta lidí vyrazí pro stromek živý. Na náměstích, návsích, u nákupních center i v malých uličkách tak i letos rozložili prodejci své stánky se stromky, ke kterým si s krátícím se časem do nejkrásnějších svátků v roce nachází cestu čím dál více zájemců o koupi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT