Na závěr děti s průvodci a rodiči uspořádali sbírku peněz, aby mohli pomoci těm, kteří nemají vody dostatek. Vybralo se 2800 korun.

„Realizace projektu mi přinášela obrovskou radost z několika důvodů. Mám radost, že se snažíme dělat něco, co přispívá ke zlepšení života na naší planetě a že toto vědomé chování velmi přirozeným způsobem učíme děti. Také mám radost z toho, že se nám takto důležité téma povedlo integrovat do našeho každodenního režimu ve školce. Vždy s dětmi o těch tématech ráda diskutuji a mám radost z jejich znalostí a z toho, jak nad danou problematikou dokážou přemýšlet,“ řekla Kristýna Tvrdá, průvodkyně dětí.

Ve školce se děti naučily s vodou zacházet úsporně, dešťovou vodu zachytávají do sudů a potom ji používají na zalévání truhlíků, záhonku nebo stromu Pohádkovníku. Z celoročního učení nakonec vzniklo i souhrnné video.

Za peníze ze sbírky se pořídilo několik Skutečných dárků od organizace Člověk v tísni. Konkrétně dvakrát deset tisíc litrů pitné vody, dva vodovodní kohoutky, čtyři kanystry na vodu a jedno WC jako přispění těm, kterým neteče doma voda z kohoutku nebo nemají přístup k pitné vodě.

„Náš tým je silný a máme skvělé děti. I v aktuální situaci jsme zvládli předat naši práci ostatním, a i když plán byl úplně jiný, zvládli jsme to uchopit a nevzdali se. Podařilo se nám vybrat slušnou částku a pomoci lidem, kteří s vodou mají opravdu problém. Chodí nám opravdu milé zpětné reakce a já vím, že jsme odvedli dobrou práci a že má smysl pokračovat. Už se moc těším na další projekt,“ řekla Mirka Jahodová, vedoucí Školky v lese Prostor plus.