Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vánoční výzdoby spolknou letošní rok statisíce

Kolínsko – Zahájení adventu se blíží a třeba v Kolíně Českém Brodě již instalují vánoční výzdobu.Chystají ale města na
Kolínsku nějaké novinky, co se týká vánočních výzdob? Na to jsme se ptali jejich starostů.

11.11.2016
SDÍLEJ:

Vánoční ozdoby jsou už připravené v mnohých ulicích KolínaFoto: DENÍK/ Jana Martinková

Kolínský starosta Vít Rakušan řekl, že letos dá radnice na vánoční výzdobu 300 tisíc korun. „Definitivně zmizí z Kolína retro výzdoba Jiráskova náměstí na Zálabí," řekl. Právě před několika lety se začaly umisťovat dekorace i do této část Kolína. Právě tato „retro" výzdoba neodpovídala moderním trendům, a to jak po designové stránce, tak ani po té energetické, vysvětlil Vít Rakušan. „Nakoupíme nové prvky, ty budou ve středu města a další, které nejsou nijak závadné, se dostávají do dalších městských částí," řekl. Kolín tak nebude vánočně ozdobený pouze ve středu města.

Lidé se dočkají na rozsvěcení vánočního stromu překvapení. „Několik velmi zajímavých prvků bude na Karlově náměstí, určitou roli by tam měla hrát i naše krásná centrální kašna, více prozrazovat zatím nebudu," poznamenal starosta.

Český Brod investuje 200 tisíc korun

Český Brod letos doplnil sváteční výzdobu svých ulic o vánoční osvětlení zhruba za 200 tisíc korun. „S instalací výzdoby už finišujeme," řekl včera ředitel technických služeb Miroslav Kruliš. Generální zkouška vánočního osvětlení bude 25. listopadu, aby na první adventní neděli bylo vše, jak se patří. Výzdoba se letos rozšířila do dalších ulic, nově budou nasvícené také lípy.

Zásmučtí letos novou vánoční výzdobu do ulic města pořizovat nebudou. Ani stromeček se nerozsvítí novými žárovkami. „Investici do vánoční výzdoby dáváme do rozpočtu na příští rok," prozradil starosta Zásmuk Josef Krombholz.

Podle jeho slov je v plánu v příštím roce pořídit nové osvětlení vánočního stromu, ale také dekoraci do Havlíčkovy ulice, kde v současné době není žádná vánoční výzdoba.

Zatímco v Zásmukách si na novou vánoční výzdobu musí ještě rok počkat, Kouřimští se z ní budou těšit již za pár dní. „Budeme mít novou výzdobu náměstí," uvedla starostka města Zuzana Čiháková. Víc však prozradit nechtěla. „To nevědí ani místní občané," řekla. Právě podoba nového osvětlení a výzdoba náměstí je překvapením avizovaným na společné zahájení adventu, které se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu v centru města protkaného historií. „Bude nádherné," ujistila starostka, že Kouřimští se mají opravdu na co těšit. Neprozradila však ani pořizovací cenu nové výzdoby, do které podle všeho investovali sponzoři. Město tak novou výzdobu nemuselo pořizovat ze svého rozpočtu.

Kostelec novinky letos neplánuje

Kostelec nad Černými lesy bude zdobit stejná výzdoba jako v loňském roce. „Letos nebudeme vánoční výzdobu města obnovovat," řekl starosta města Jiří Kahoun. Podle jeho slov se vedení města musí soustředit na jiné investice než je vánoční dekorace. Na mysli měl například řešení nedostatečné kapacity místní školy.

Rozšířenou vánoční výzdobu mohou očekávat obyvatelé Peček. Osvětlení ve městě doplňují každý rok, letos je připravené navíc zajímavé světelné překvapení.

V Týnci nad Labem investovali do vánoční výzdoby v loňském roce, a to zhruba 50 tisíc korun, řekl starosta Dušan Žmolil. „Letos takovou investici neplánujeme," odpověděl na náš dotaz, zda se obyvatelé dočkají nějaké nové výzdoby. Vánoční atmosféru vykouzlí stávající ozdoby převážně na náměstí, které se rozsvítí, a to včetně vánočního stromu.

Autor: Jakub Šťástka, Jana Martinková, Lucie Mašínová

11.11.2016
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení