Před tím o adventu, Vánocích i lidské blízkosti promluvili starosta města Vít Rakušan a kolínský farář Ján Halama, první adventní svíčku na věnci pak společně zapálili místostarosta Michael Kašpar a vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Petr Kesner, na pódium vystoupal i druhý místostarosta Michal Najbrt.

O hudební program se postarala nejdříve pardubická folková kapela Marien jejíž písničky padaly na úrodnou půdu zájmu fanoušků v prvních řadách, kteří zřejmě přijeli za ní a zpívali si jejich písničky společně s muzikanty na pódiu.

Po rozsvícení stromu pak náladu ještě více rozsvítil folkový bard Pavel Žalman Lohonka se svojí kapelou & spol., kteří potěšili i sborově zpívanou Kdyby tady byla taková panenka.

Celkovou náladu podvečera doplnil živý betlém a vánoční zvyky v podání členů tábornického klubu Arnika či andělé na chůdách členek Kolínské společnosti Poprávu a na náměstí instalovaná výstava na téma advent.

Každou další zapálenou svíčku na adventním věnci bude na kolínském Karlově náměstí doprovázet kulturní program, snad bez asistence deště. Ironií osudu v Kolíně naposledy hodně pršelo dvacátého osmého října, kdy kolínští občané slavili vznik republiky.