„Já osobně jsem tam byl a musel jsem po třech minutách odejít. Nyní je potřeba složit zbraně a vyjádřit svůj postoj ve volbách,“ popsal jeden z kolínských organizátorů akce Lukáš Botka.

„To, co se stalo v Praze, rozhodně není to, s čím jsme do toho šli. Chceme se zbavit tohoto podle někoho primitivního způsobu vyjádření nesouhlasu. Ale co jiného nám jako obyčejným občanům zbývalo,“ dodal.

Lidé by prý měli protestovat formou transparentů a samotnou přítomností na mítincích. Nikoliv dalšími fyzickými ataky. To co se včera stalo, bylo podle něj na jednu stranu drsné, ale na druhou stranu nyní už nikdo neví, zda na místě už nebyli nějací provokatéři. „Lidé by se neměli nechat vyprovokovat od příznivců a bodyguardů převlečených za zedníky a podobně. Podle mých informací už byl na mýtinku v Praze postoj bodyguardů odlišný, než na uplynulých předvolebních vystoupeních. Atak se totiž dal dopředu očekávat,“ myslí si Botka.

Nenásilný protest vůči politice sociální demokracie totiž Kolínští i s Botkou zvolili už v Litoměřicích, kdy se mediálně proslavili ve stříbřitých maskách marťanů. Tam přihlížejícím rozdávali fotky předsedy Paroubka právě s marťanem. „Měli jsme pouze transparenty, nic neházeli ani nevykřikovali. V pohybu nám bránil ten samý člověk jako na předcházejícím mítinku. Tentokrát už ale byl převlečen za obyčejného zedníka, který šel jako náhodou okolo,“ připomněl zajímavost „marťan“ Botka.

Házením vajíček na kolínském náměstí se už zabývá i policie. „Zrovna včera jsem byl u výslechu. Pouze jsem jim popsal, co se stalo, a to bylo všechno,“ dodal na závěr jeden ze zakladatelů vajíčkových smrští, aniž by prý předem tušil, jakou reakci „jedno“ vajíčko vyvolá.

První vrhač společně se svými kolegy tedy vyzývá nejen své následovníky, aby dnes během dne v místě svého bydliště symbolicky složili vejce k budovám institucí, které představují oblastní politickou moc (krajský úřad, obecní úřad, magistrát, radnice…), a to bez ohledu na to, kterou politickou stranou jsou řízeny. V samotném Kolíně se pokládání vajec koná v devět hodin před radnicí.