Opravy by měly trvat pouze do konce tohoto týdne. Objízdná trasa vede přes obec Přestavlky, kde na křižovatce odbočíte vlevo na obec Březinka a tudy pojedete na další křižovatku, kde se dáte vpravo směrem na Sázavu a Stříbrnou Skalici. Objízdná trasa je vedená obousměrně. Uzavřený úsek je dlouhý jeden kilometr, délka objízdné trasy je čtyřikrát delší.

Do 8. listopadu bude komplikovanější doprava také v Zásmukách. Kvůli pracím na silnici je uzavřená komunikace čtvrté třídy asi 300 metrů od křižovatky se silnicí první třídy. Opravuje se zde propustek. Jak toto místo objedete?

V Zásmukách na křižovatce silnice první a třetí třídy se dáte rovně směrem na Kutnou Horu a na další křižovatce uhnete vpravo do Sobočic, tady vpravo a na další křižovatce opět vpravo přes obec Nesměň zpět do Zásmuk.

I tato objízdná trasa je obousměrná. V Zásmukách to však není jediná komplikace. Uzavřený je totiž také mostek v Doubravčanech. Tady jsou však určené dvě objízdné trasy. Jedna platí pro osobní automobily a ostatní vozidla do 7,5 tuny, druhá pro nákladní automobily nad 7,5 tuny. Objízdné trasy v tomto případě měří 31 kilometrů a 47 kilometrů. Nákladní doprava je totiž vedena již od Kostelce n. Č. l. po silnici z Prahy do Kolína. Až na kolínském obchvatu se lze vrátit zpět na město Zásmuky.