Politici budou jednat o stavbě sportovní haly v Kolíně. „Potom tady jsou věci ohledně budování další infrastruktury pro atlety, je tu otázka rozšiřování kolínského Vodního světa, do budoucnosti je tady i otázka rekonstrukce, případně i výstavba dalšího kluziště na zimním stadionu,“ řekl Vít Rakušan.

Dále přijde řeč na převod majetku fotbalistů pod Správu městských sportovišť Kolín a vize, která by se týkala tohoto areálu. „Budeme se bavit o dopravní obslužnosti tohoto areálu. Když vznikne sportovní hala, bylo by vhodné aby šlo o oblast obsluhovanou městskou autobusovou dopravou. Budeme se bavit o možnostech a limitech území, co se týká komfortnějšího parkování u sportovišť v Borkách,“ podotkl starosta.

Zároveň řekl, že kulatý stůl je pokus, a sportovní tématika by měla najít shodu snáze, než u dalších témat následujících kulatých stolů. Tím by podle slov Víta Rakušana mohla být například problematika vodohospodářské infrastruktury, respektive otázka, kdo ji bude provozovat po skončení stávající koncesní smlouvy.