„Chtěli bychom pomoci lidem, kteří se nacházejí ve špatné finanční situaci. Nechtěli jsme vymýšlet vymýšlené, a tak jsme požádali o radu Noru Fridrichovou, která má s touto činností bohatou zkušenost, její Šatník - pro rodiny samoživitelů se stal partnerem našeho Komunitního centra. Dostalo se nám nejen rad, ale paní Fridrichova poslala i nějaké ošacení, abychom prý měli něco do začátku,“ vypraví s úsměvem starostka Peček Alena Švejnohová.

Pozadu nezůstali ani místní obyvatelé, a tak se místnosti brzo zaplnily jejich dary. Večer pak dorazili hasiči a vše vydezinfikovali ozonem stejně jako dezinfikuji školu či školku. Sbírkou ošacení to rozhodně neskončí. V brzké budoucnosti se připravuje provoz potravinové banky. Ve městě už také několik let funguje Bezplatná dluhová poradna a poradce pro hledání zaměstnání.

A jak zahájení sbírky nakonec dopadlo? O tom nejlépe vypovídá vyjádření Aleny Švejnohové na jejím facebookovém profilu: „Upřímně děkujeme! Jste skvělí! Všechny tyhle dary roztřídíme a již brzy budou k dispozici potřebným. V příštím týdnu přidáme potravinovou banku a začneme s distribucí. Je vidět, že si ve městě nejsme lhostejní. Je to úžasné.“