Uskupení Pečky Pečákům a strana ČSSD získaly po dvou mandátech, celkem tak bude mít koalice 13 mandátů, což jim zaručuje nadpoloviční většinu. „Vážíme si politické zkušenosti našich budoucích partnerů a věříme, že v nich nalezneme oporu pro uskutečnění našich plánů, jak změnit Pečky a Velké Chvalovice a zlepšit život v našem městě,“ okomentovala vznik koalice Alena Švejnohová, kandidátka na starostku města.

Ta zároveň uvedla, že přestože s programově nejbližšími zástupci mají zhruba dvoutřetinovou většinu v zastupitelstvu, nabídli místo v radě také ODS. „ODS bohužel odmítla a zůstane spolu s KSČM v opozici. Věříme však v korektní spolupráci do budoucna a počítáme se zástupcem ODS do čela kontrolního výboru zastupitelstva,“ uvedla.

Sdružení ODS a nezávislých kandidátů nemělo zájem o vstup do koalice, protože jim nabídka jednoho místa v radě přišla slabá, okomentoval situaci Milan Paluska, který kandidátku do voleb vedl. Sdružení ODS a nezávislých kandidátů ve volbách získalo pět mandátů – šlo tedy o druhou nejsilnější stranu. „Přáli bychom si prosazovat více věcí z našeho programu. Pokud bych byl já jediný v radě, tak si myslíme, že by to naše slovo bylo slabé. Rozhodli jsme se, že na tuto nabídku nepřistoupíme,“ řekl.

Na ustavující zastupitelstvo si ale Pečky ještě nějaký čas počkají. „Z důvodu podání návrhu na neplatnost voleb ve městě Pečky bude termín ustavujícího zasedání zastupitelstva města stanoven až po rozhodnutí Krajského soudu v Praze,“ uvedla Alena Švejnohová.