Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kouřimi ještě svítí stromeček, pošta ve Viticích zavře

Kolínsko - V Kouřimi na náměstí stále svítí stromeček, pošta ve Viticích odpoledne zavře. Co se děje na dalších místech?

30.1.2017
SDÍLEJ:

Advent přivítali v Kouřimi.Foto: Deník/ Lucie Mašínová

Vánoční stromeček stále září na kouřimském náměstí

Kouřim – Vánoční stromeček ve městě stále ještě září. Kouřimští si tak užívají atmosféru Vánoc i během ledna. „Byla jsem poučená, že liturgicky Vánoce končí až na Hromnice," řekla starostka města Zuzana Čiháková, která sympatizuje s výrokem Charlese Dickense: „Budu slavit Vánoce ve svém srdci a snažit se je tam udržet celý rok."

Pošta dnes jen dopoledne

Vitice – Pošta dnes z technických důvodů otevře pouze v dopoledních hodinách, otevřeno je od 7.00 do 11.30 hodin.

Automobily budou obcí projíždět pomaleji

Krupá – O zpomalení rychlosti projíždějících automobilů v obci jednalo vedení obce již v minulém roce. Ke zpomalení by měly pomoci měřiče rychlosti, které budou hrazené z dotace a k jejich instalaci dojde během prvního pololetí letošního roku.

Starosta bude informovat o systému kanalizace v obci

Přehvozdí – Václav Bažant, starosta Přehvozdí, se rozhodl svolat veřejné zasedání zastupitelů na první únorový den. Zastupitelé mají k projednání několik témat. Je potřeba upravit rozpočet a také vyřešit volný obecní byt. V neposlední řadě bude starosta na jednání informovat o plánovaném systému odkanalizování obce. Zasedání začne v 18.00 hodin na obecním úřadě.

Sportovci sestaví rozpočet klubu na tento rok

Kostelec n. Č. l. – Sportovní klub naplánoval valnou hromadu. Sportovci se sejdou, aby navrhli rozpočet klubu na tento rok a seznámili přítomné s čerpáním rozpočtu v roce 2016 i se zprávami jednotlivých mužstev. Valná hromada je naplánovaná na 4. března od 15.30 hodin a uskuteční se v restauraci Na Americe.

Před opravou musí vykoupit pozemky požární nádrže

Brník – Místní chtějí opravit hráz rybníka. Vedení obce však nejdříve musí prověřit majetkové vztahy na pozemcích požární nádrže, oslovit majitele a případně odkoupit pozemky. Teprve poté se může řešit výběrové řízení na vypracování projektu opravy. 

Školné se prozatím nezvýší

Oleška – Zastupitelé obce rozhodli, že školné ve zdejší mateřské škole zůstane prozatím stejně vysoké, zvyšovat se nebude. Zastupitelé hovořili také o prodloužení provozní doby. Shodli se však na tom, že by bylo dobré se na názor zeptat nejdříve rodičů žáků.

Autor: Lucie Mašínová

30.1.2017
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení