Místostarosta Jan Černý přidal podrobnosti o připravované stezce, kterou by měli využívat miminky s dětmi , ale například také turisté. „Na začátku, v prostředku a na konci stezky bude altánek s lavičkami a nějaké dětské herní prvky,“ vyjmenoval. Cílem je prý vytvořit v přírodě místo, kam mohou maminky se svými ratolestmi přijít a zdržet se. Kromě prostoru na hraní by však měl prostor poskytnout také zázemí například pro případ deště.

V místě budou kromě laviček a altánků také informační tabule, chybět pochopitelně nebudou ani odpadkové koše. „Uvidíme, zda lidé stezku s možností zastavení uvítají,“ řekl Jan Černý. Ten doufá, že místo bude dobře sloužit slušným lidem, a že se ze stezky nestane nakonec přítěž pro město například z hlediska úklidu.

Černokostelečtí by do lesů v okolí rádi přilákali nejen místní rodiny, ale také turisty. Ti by se pak ve městě mohli zdržet a do budoucna navštívit například ještě plánované malé rybníčky nebo například historické památky ve městě. Černokostelečtí chtějí využít turistický potenciál, který město díky své poloze nedaleko Prahy bezesporu má.