„Není to ale tak, že člověk vrak jeden den nahlásí a on druhý den zmizí. Pokud auto stojí uprostřed křižovatky, odtáhne se hned, ale třeba na zeleni, s propadlou technickou apod. - to už má své postupy a lhůty,“ připomněl starosta Michael Kašpar. Dodal zároveň, že město kontaktuje majitele vraků a za poslední tři měsíce jich více než deset sami vlastníci odstranili, u další běží zmíněné lhůty.

„Na odstraňování vraků se nyní chceme výrazně zaměřit,“ podotkl starosta s tím, že v těchto dnech se vyrábí samolepky, jimiž se označí vraky, které již město řeší, tudíž obyvatelé nebudou hlásit jeden vrak několikrát. Současně městská policie sonduje, jak to funguje v jiných městech, kde si sami provozují odtahovou službu.

„Například v Mostě městská policie odtahovku provozuje už více než deset let,“ uvedl starosta. Až to pandemická situace dovolí, vyrazí tam kolínští strážníci na zkušenou. Zatím odtahy provozuje firma, se kterou má město smlouvu. „Poptáváme cenu nového odtahového vozidla, shodli jsme se, že staré kupovat nebudeme,“ dodal starosta.

Jen pro zajímavost – pro město Most dělala úpravu vozu na odtahový firma ve Velimi.