Hnědé popelnice na bioodpad z města nezmizely, o čemž se loni diskutovalo. Město totiž v rámci dotace pořídilo tisíc kompostérů za 2,4 miliony korun a otazník visel nad možností, že kompostéry by mohly nádoby na bioodpad nahradit. Zatím ale svoz bioodpadu z hnědých popelnic pokračuje.

Dalším tříděným odpadem jsou plasty. Obyvatelé mohou nyní využít i kontejnery na ulici či žluté popelnice u domu.
Ty zbylé nyní společnost AVE nabízí zdarma zájemcům. „Logicky si myslíme, že popelnice na plast budou chtít zejména lidé, co žijí v domech,“ řekl místostarosta Michael Kašpar.

Podobný trend lze spatřit u mnoha obcí, aby lidé měli možnost recyklovat co nejblíže. „Člověk pak nemusí chodit ke kontejnerům, ale má to na zahrádce, proto vytřídí více,“ míní Kašpar.

Lidé, kteří mají zájem o žlutou popelnici a dosud žádnou nepožádali, si ji mohou vyzvednout přímo v areálu AVE Kolín ve Třídvorské ulici.

Zájemce musí být občan s trvalým pobytem v katastru města Kolín žijící v rodinném či bytovém domě s celkovým počtem nejvýše osm bytových jednotek.

Žluté nádoby na plasty rozdají až do vyčerpání zásob. Harmonogram svozů najdeme na internetových stránkách AVE a Města Kolín.

TEXT: Jiří Červín