S PR manažerkou Monikou Březinovou Seifertovou z kolínské obecně prospěšné společnosti Prostor jsme si proto o chystaném festivalu popovídali. Ten se odehraje 23. června. Co se chystá?

V Kolíně se odehraje Festival sdílení dobré praxe. Co si pod ním názvem mohou zájemci představit?

Sejdou se organizace i jednotlivci, aby představili laické i odborné veřejnosti trendy ve svém oboru. Všichni, kteří přispívají ke zlepšení kvality života v regionu. Příchozí zároveň budou moci dát svůj tip, podnět ke zlepšení ve veřejném prostoru. Na tom, jaké je místo, kde žijeme, se podílíme všichni, každý jinak. Myšlenkou festivalu je propojení napříč spektrem, inspirace, hledání nových inovativních cest.

Jaká témata se budou na festivalu řešit?

Témata, ve kterých se mohou organizace i jednotlivci prezentovat, jsou vzdělávání, sociální služby, péče a bezpečí, zdraví, životní styl. To zahrnuje kulturu i sport, gastronomii, prosperitu a další. Festival je otevřen kreativitě a novým pohledům.

Kdo se všechno zúčastní?

Zváni jsou všichni aktivní lidé, neziskové organizace, školy, zástupci měst, veřejné služby, firmy zaměstnavatelé, společnosti s aktivní CSR (společenská odpovědnost firem), ale i například živnostníci z oblasti gastronomie, zajímavé osobnosti regionu…

Jak vás napadlo uspořádat tento festival, co bylo hlavním motivem?

Vzhledem k tomu, že naše organizace působí v různých oblastech, uvědomujeme si, že kvalita života v regionu je ovlivněna působením všech, jejich spoluprací nebo vzájemnou podporou.

Vizí naší organizace je prosperující klient a region, ve kterém působíme. Posláním je aktivně se podílet na rozvoji regionu a využívat všestranného potenciálu ve prospěch celé společnosti. Vytvářet prostředí pro tento druh setkávání, sdílení a spolupráci je tedy v DNA organizace.

V regionu Kolínska a Kutnohorska je velké množství lidí, kteří dělají dobrou práci, o které se málo ví. Většinou se dozvíte o tom, co se někomu nepovede, že? Tento festival dává příležitost předvést se, ukázat, co se daří. Je to doposud ojedinělá akce, výjimečná akce, ze které chceme vytvořit tradici, aby vnikla pozitivní platforma spolupráce a komunikace.

Kde všude se odehraje?

Původní idea byla umístit festival pouze na náměstí, kde dochází k blízkému a bezprostřednímu setkávání veřejnosti.

Některé organizace, služby však budou předvádět i techniku, provozovat workshopy, ke kterým se více hodí zázemí kulturáku. Městský společenský dům je také mokrou variantou festivalu.

Více o Festivalu sdílení dobré praxe naleznete ZDE.