Nachází se v Husově ulici č. p. 112, v bývalé prodejně dětského zboží a kočárků. V pátek se mělo otevírat v 10 hodin, ale pracovnice otevřely už dřív, protože venku už stáli zájemci.

Od nynějška je veřejnosti odběrové místo pro testování k dispozici pondělí – pátek v čase od 12 do 19:30 hodin a v sobotu od 9 do 19:30 hodin. Vždy v pátek odpoledne a v sobotu budou testovací místa obsluhována dvěma odběrnými týmy, což výrazně urychlí průběh testování.

V současnosti je odběr možný bez objednání. Rezervační systém bude zprovozněn během následujících dní. Odběrové místo neumožňuje odběry samoplátcům. Testy hradí zdravotní pojišťovna. Příchozí mají na výběr, zda chtějí výtěr z nosu, nebo úst.

Na testování je třeba mít s sebou občanský průkaz a průkaz pojištěnce. Před testováním se nesmí minimálně hodinu kouřit a ani žvýkat žádné žvýkací bonbóny, žvýkačky, neboť tato skutečnost může mít vliv na výsledek testu.

Preventivní antigenní testování není primárně určeno pro osoby s příznaky onemocnění covid-19 nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. – 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

Vyšetření se dále neprovádí u osob, u nichž neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Také se neprovádí u osob, kterým byl v posledních třech dnech proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem.