Do letošního 12. ročníku grantového programu přišlo celkem 44 žádostí. Grantová komise je všechny pozorně pročetla a vybrala osmnáct z nich, které poslala do užšího kola výběru, tedy do právě skončeného hlasování veřejnosti.  „Celkem přišlo 5 780 hlasů,“ upřesnil mluvčí automobilky Marek Hovorka.

TPCA rozdělí v letošním roce opět peníze pro neziskovéprojekty v kategoriích Pro bezpečné a zdravé Kolínsko, Pro zelené Kolínsko a Pro živé Kolínsko. Při finálním rozhodování pak porota přihlédne k hlasu veřejnosti, aby vyslyšela také přání místních obyvatel, pro které jsou projekty podporované automobilkou primárně určeny. Vyhlášení výsledků se uskuteční během června.

Úplně nejvíce hlasů letos získal projekt Základní školy Žiželice s názvem Učíme se pod širým nebem, aneb Školáci, vzhůru z lavic na čerstvý vzduch! Škola má v plánu vybudovat ve školní zahradě venkovní učebnu. V přilehlém parku pak vznikne ještě naučná stezka s úkoly, kde nabyté znalosti mohou prověřit jak samotní školáci, tak návštěvníci parku. „Jménem našich žáků děkujeme všem, kteří nás svým hlasem podpořili. Díky vám jsme získali krásných 833 hlasů, nejvíc ze všech zúčastněných žadatelů. Děkujeme i TPCA za podporu projektů pro rozvoj našeho regionu,“ říká ředitelka školy Hana Svobodová. 

„Radi bychom také poděkovali našemu zřizovateli Obci Žiželice, který se bude s námi podílet na financování projektu a přispěje 40 procent finální částky projektu,“ dodala ředitelka k akci, která dohromady vyjde zhruba na 250 tisíc korun.

Druhý nejvyšší počet hlasů letos ve veřejném hlasování získal projekt TJ Start Kolín Judo pro děti (789 hlasů), třetí příčka patří záměru osvětlit hojně využívanou cyklostezku v Hradišťku (648 hlasů).