Co pro vás tato výhra či spíše ocenění znamená a co s darem uděláte?

To, že jsme se umístili na třetím místě, pro mě vypovídá o tom, že lidé sledují naši činnost, že se jim naše činnost líbí a podporují ji. Zároveň jsem ráda, že existují organizace, které svými projekty podporují komunitní sounáležitost. Za to děkuji Lepšímu místu a Pilulce. Dar, který jsme díky projektu získali, zajistí specifické vybavení lékárniček pro výjezdové programy Leccos pro děti a mládež z Rodinného centra Kostička, Nízkoproahového zařízení pro děti a mládeže Klub Zvonice a z pěstounských rodin. Akce pořádáme často, jezdíme do přírody, za sportem, k moři, pořádáme příměstské tábory. Pro prevenci či drobná poranění nám přijdou vhod spreje proti hmyzu a chladivé balzámy, dezinfekce a náplasti, cestovní lékárničky, vitamíny, balzámy na popraskanou kůži a rty i další získaná léčiva.

Co či kdo pro vás dělá Český Brod Českým Brodem?

Český Brod je menší, útulné město s bohatou historií. I přes blízkost Prahy je zde spousta aktivních lidí, kteří se zapojují do komunitního života, protože chtějí, aby se tady příjemně žilo. Aktivity jsou zde velmi různorodé: sport, kultura, hudba, historie, vzdělávání, sociální služby. Počítá se s dětmi a mládeží, rodinami i seniory. Napříč těmito aktivitami zde umíme spolupracovat a vzájemně se inspirovat. Proto mne to tady baví a jsem ráda součástí tohoto dění.

Kdybyste chtěla do Českého Brodu někoho pozvat a udělat mu radost, kam by to bylo?

Myslím, že velmi pěkná je procházka městem, jeho historickým centrem. Povedené jsou právě akce pro veřejnost, do kterých se zapojí více subjektů a všichni, včetně návštěvníků, si je užijí. Tento činorodý život je podporován místní samosprávou. Jako příklad uvedu Královské brodění, festival neziskovek Feneg, Město v pohybu, Podlipanské hudební slavnosti, regionální festival Brod 1995, Andělské zvonění a Adventní průvod světýlek.