ON-LINE reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Na to reaguje vedení města a obyvatelům distribuuje leták. Tam naleznete leták, jak zvládnout současnou situaci a také nabídku dobrovolníků. „Ti ve spolupráci s městskou policií pomohou zajistit nákup základních potravin, nebo doručení léků či knih z městské knihovny potřebným,“ uvedli představitelé města.

Můžete se na ně obrátit prostřednictvím telefonního čísla 313 034 222 nebo emailem na adresu dobrovolnici@cesbrod.cz od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hodin, v naléhavých případech i kdykoli jindy, stojí v radničním prohlášení.

Přesto je však převážně seniorům určen seznam zásad, co dodržovat, když u nich někdo zazvoní. Mají například přijímat pomoc pouze od prověřených osob; nebát se požádat o občanský průkaz nebo pověření organizace; používat kukátku a nepouštět nikoho do bytu; případně si nachystat seznam věcí, které potřebujete. Mohou využívat e-recepty, platit až po doručení a peníze si přichystat dopředu.

Nikomu nepřispívejte na peníze pro boj s Covid-19; taková sbírka se v současnosti neodehrává. A pokud máte podezření na podvodníka, kontaktujte městskou policii nebo Policii ČR.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník