„V tomto období společně s vedením města řešíme dotaci na pořízení polopodzemních kontejnerů, s jejich realizací se počítá na začátku roku 2023,“ doplnil další plánovanou akci ředitel technických služeb Miroslav Kruliš.

Kontejnery by měly být v Liblicích v ulici Ke Hřišti, v ulici Ve Staré Vsi, ve Štolmíři v Českobrodské ulici vpravo na návsi, v Českém Brodě pak v ulici Palackého v blízkosti věžáku, na sídlišti Na Cihelně u panelových domů, ale také v ulici Bedřicha Smetany v upraveném areálu školní jídelny. Ne příliš okrasná skupina kontejnerů u penzionu Anna tedy zmizí.

Z veřejného setkání k tvorbě nového strategického plánu rozvoje města v Českém Brodě.
Platnost strategického plánu v Brodě po 15 letech končí. Co se povedlo a co ne?

Další dotační akcí je výměna svítidel. A ne ledajaká. Tzv. ledky by se měly vyměnit za sodíková svítidla s účelem pochopitelně ještě větší úspory elektřiny. „Máme vytipováno několik lokalit ve městě, jako je Škvárovna a přilehlé ulice, oblast Masarykovy ulice, Štolmíře, části ulice Tuchorazská,“ uvedl ředitel s tím, že tato akce proběhne ještě v letošním roce.

Aktuálně nyní začala instalace solárních lamp od zastávky u bývalého rekreačního areálu až do Zahrad. Zde bude hotovo do konce července.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.