Pro rok 2018 narůstá nyní mzda na dělnických (tarifních) pozicích a související prémie o 1750 korun a od prvního ledna 2019 o dalších 1900 korun. „Součástí dohody mezi TPCA a odbory je také nový příplatek za standardní sobotní výrobní směnu ve výši 800 korun a nový systém firemního bonusu, který bude odstupňován podle pozice zaměstnance,“ dodává mluvčí automobilky Marek Hovorka.

Celkový průměrný příjem výrobního operátora tak vzroste postupně o více než čtyři tisíce korun, což je více než 16 %. „Jsme rádi, že jsme dospěli k dohodě, která našim zaměstnancům přinese zvýšení jejich životní úrovně a zároveň díky dvouletému období trvání kolektivní smlouvy jistotu a stabilitu. Za velmi důležitý bod považuji nalezení rovnováhy mezi životní úrovní zaměstnanců a prosperitou společnosti,“ konstatoval prezident TPCA Koreatsu Aoki.

„Nalezení dohody našimi vlastními silami, společnosti a odborů, bez narušení našich společných vztahů považuji za hlavní úspěch tohoto vyjednávání. Společně bereme naší budoucnost do vlastních rukou,“ dodává výkonný viceprezident Eric Brochard.

Kolektivní smlouva v automobilce TPCA bude platit do 31. prosince 2019 a průměrná mzda na dělnických pozicích postupně vzroste na 34 500 korun.

Navíc dostávají tarifní zaměstnanci průměrně čtyři tisíce korun prostřednictvím benefitů. „Samozřejmě jsme chtěli víc, ale vzhledem k situaci ve firmě smlouvu považujeme za dobrou,“ zhodnotil předseda OS KOVO při TPCA Ivo Navalaný. „Je důležité, že došlo k dohodě teď s ohledem na sobotní příplatky. Nyní v lednu byly dvě soboty,“ dodal.