A cyklistická veřejnost láteřila. „Aby to člověk kvůli kousku objížděl přes půl města,“ zlobil se cyklista Tomáš Vančura. „Vždycky se Pražskou ulicí jezdilo, tak co teď blbnou?“ dodal jeho cyklistický kolega.
Důvod, proč radnice cyklopruh odňala, jsou šířkové poměry ulice. Proudí tudy zásobování a nově také malá autobusová linka, která obsluhuje místa, kam se běžná autobusová doprava nedostane. Vozí starší lidi třeba na náměstí na trhy, na úřady, do knihovny apod. A vejít se s cyklisty do úzké ulice nebylo a není zrovna jednoduché. Na otázku bezpečnosti poukazovala i dopravní policie.

Po roce je tu ale nová situace. „Státní správa povolila navrácení cyklopruhu do Pražské ulice. Značky jsou už instalované, takže cyklisté opět mohou jezdit z Karlova náměstí směrem na náměstí Republiky,“ informoval aktuálně místostarosta Tomáš Růžička.

„Situaci jsme dlouhodobě sledovali, vyhodnocovali, řešili jsme s dopravní policií a odborem dopravy. Státní správa se nakonec ztotožnila s názorem cyklistické veřejnosti a i přes negativní stanovisko dopravní policie se rozhodla cyklopruh do Pražské ulice vrátit,“ dodal místostarosta.