Na co se můžete těšit v čísle 34/2018?

Rozhovor: Jiří Šafařík měl kvůli svým názorům na události k 21. srpnu 1968 problémy. Co mu ale žádný režim nedokázal vzít, je jeho láska k muzice.

- Souhrn 7+1 NEJ událostí z minulého týdne.

Život na Kolínsku: Klub českých turistů reprezentuje Kolín.

Miminka narozená v minulých dnech.

Retro seriály: Retro pohlednice (Kolínský orchestr pochází z devatenáctého století). Spolužáci (Žáci třídy 2.A měšťanské školy v Pečkách, školní rok 1926/1927. Obecná škola v Radimi, školní děti narozené kolem roku 1930).

Zpravodajství: Nezadlužujte nás, apelují na vládu osobnosti regionů. Schodek 50 miliard je příliš velký.

- Kompletní přehled kulturních a společenských akcí na Kolínsku.

Fotbalové návraty Kolínského deníku: Tentokrát z roku 2007.

- Životní situace: Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili sérii témat a nejčastějších dotazů v dané oblasti. V prvním díle nazvaném Životní situace vám přinášíme rady z oblasti: stavba a stěhování, svatba, rodinné situace, auta. Přečtěte si téma týdne.

Recepty: 3x zmrzlinové dezerty. 

- Speciál Hasiči kolem nás: Dorost bojoval v lotyšské Valce. SDH Plaňany se předvedl na hasičské soutěži v Němčicích na výbornou. Hasiči radí: Jak zabezpečit byt nebo dům před dovolenou.

- Ze sportu jsme pro vás vybrali: Souhrn 7+1 NEJ sportovních událostí. Rozhovor s Jaroslavem Němcem z Kolína, který nastřílel celkem dvaapadesát ligových branek, s týmem Bohemians Praha získal v roce 1983 titul pro mistra republiky. Navléknout na sebe mohl také dres národního celku.

- A na závěr obrazem. Fotoohlédnutí za několika událostmi: Ve skanzenu připomněli dožínky. V rámci Kolínského kulturního léta se pořádal i Charifest. Na festivalu legendárních kapel nadchly stovky fanoušků i tři z kolínského regionu.

Fotogalerie: Festival legendárních kapel

Fotogalerie: Charifest

Fotogalerie: Ve skanzenu připomněli dožínky

close Kolínský týden. info Zdroj: archiv VLM zoom_in  

Ani týdeník však nelze vytvářet bez spolupráce s vámi, čtenáři. Budeme rádi, když nás upozorníte na zajímavosti ve vašem okolí, na zajímavé lidi, na akce, které se u vás konají, když nám pošlete zajímavé fotografie. Nejlépe na e-mailovou adresu: redakce.kolinsky@denik.cz. Děkujeme!

close Předplatné týdeníku Kolínský týden. info Zdroj: archiv VLM zoom_in