Na co se můžete těšit v čísle 26/2018?

- Rozhovor s dlouholetým ředitelem Domu dětí a mládeže v Kolíně Lubošem Votroubkem, kterého už několik generací zná také jako konferenciéra, moderátora a baviče.

- Češi, letní sběrači. Víte o tom, že Češi jsou mistři ve sbírání hub a borůvek? Z lesů si loni odnesli plody za 6,6 miliardy korun.

- Souhrn 7+1 NEJ událostí z minulého týdne.

- Ze života spolků: holandská kultura na tuklatské faře, pozvánka na Kolínské kulturní léto

- Miminka narozená v minulých dnech v kolínské porodnici.

- Retro seriály: spolužáci (Základní škola v Ratboři, Národní škola v Bečvárech, pohlednice z minulosti (zemědělství na Kolínsku).

- Kompletní přehled kulturních a společenských akcí na Kolínsku.

Deník nám fandí: obrazem představujeme fotbalisty rezervního týmu TJ Kouřim.

- Kam s dětmi za dobré vysvědčení. Přečtěte si téma týdne se vzpomínkami spisovatelky Ireny Fuchsové na školní léta.

- Užitečné rady: pěstování bambusu, 3x recept na ovocné knedlíky.

- Speciál Hasiči kolem nás: dobrovolní hasiči z Ovčár se až do podzimu nezastaví, čeká je několik soutěží.

- Ze sportu jsme pro vás vybrali: ohlédnutí za účinkováním kolínských atletů na několika závodech, reportáž z turnaje v plážovém volejbalu smíšených trojic v Červených Pečkách, trable kolínských zápasníků Jana Škarky a Filipa Veselého s rozhodčími na mistrovství Slezska v ju-jutsu, rozhovor s hokejistou Davidem Šafránkem, který se vrátil z pražské Slavie do Kolína.

- A na závěr obrazem. Fotoohlédnutí za několika událostmi: konec divadelní sezony v kolínském klubu Scapino, vzpomínkové setkání na bitvu u Kolína, oslavy 750 let Nebovid, pěvecký recitál Jana Hnyka v Kolíně, uctění památky předků na Pičhoře u Dobřichova, sraz historických vozidel na Karlově náměstí v Kolíně.

Kolínský týden.Zdroj: archiv VLM

Ani týdeník však nelze vytvářet bez spolupráce s vámi, čtenáři. Budeme rádi, když nás upozorníte na zajímavosti ve vašem okolí, na zajímavé lidi, na akce, které se u vás konají, když nám pošlete zajímavé fotografie. Nejlépe na e-mailovou adresu: redakce.kolinsky@denik.cz. Děkujeme!

Předplatné týdeníku Kolínský týden.Zdroj: archiv VLM