Na co se můžete těšit v čísle 22/2018?

- Rozhovor s řidičem kolínského linkového autobusu Ondřejem Vejsadou, který píše vtipné glosy ze života. 

- Setkání rodu. Víte o tom, že v Kulturním středisku v Pečkách se sešla zhruba stovka členů rodu Hrubešů z celých Čech?

- Souhrn 7+1 NEJ událostí z minulého týdne.

- Ze života spolků: Mateřské centrum Kidztown podporuje život rodin, klub rodáků se schází ve Velimi, senioři z Kolína vyrazí na zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

- Miminka narozená v minulých dnech v kolínské porodnici.

- Retro seriály: předškoláci a spolužáci (MŠ v Bečvárech, ZŠ v Ratboři), pohlednice z minulosti (historie podnikání na Kolínsku).

- Kompletní přehled kulturních a společenských akcí na Kolínsku.

- Deník nám fandí: obrazem představujeme mužstvo Handball Clubu Kolín.

- Otvírání, vylévání či cídění studánek je český lidový zvyk. Měl ukončich sucho a přivolat deště. Šlo o symbolické vyčištění pramene, které se provádělo v období od druhé poloviny jara až do svatojánské noci. Přečtěte si téma týdne s příběhem o Libušině jezírku u Kouřimi.

- Užitečné rady: boj proti mšicím, 3x recept na masovou roládu.

- Speciál Hasiči kolem nás: vítězovští dobrovolní hasiči budou slavit 110. výročí založení sboru a pobaví i děti, pozvánka na Krchlebskou věž, závod ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže v Krchlebech u Čáslavi pomocí jednohákového žebříku.

- Ze sportu jsme pro vás vybrali: ohlédnutí za úvodním prvoligovým atletickým závodem v Kolíně, reportáž z účinkování kolínských taekwondistů na mistrovství Evropy v Estonsku, rozhovor s vítězem ankety Fotbalista roku 2017 Zdeňkem Douděrou

- A na závěr obrazem. Fotoohlédnutí za několika událostmi v Kolíně: blešák na vzduchu, romská zábava, výstava Jana Havránka, koncert Vlachova kvarteta.

close Kolínský týden. info Zdroj: archiv VLM zoom_in

Ani týdeník však nelze vytvářet bez spolupráce s vámi, čtenáři. Budeme rádi, když nás upozorníte na zajímavosti ve vašem okolí, na zajímavé lidi, na akce, které se u vás konají, když nám pošlete zajímavé fotografie. Nejlépe na e-mailovou adresu: redakce.kolinsky@denik.cz. Děkujeme!

close Předplatné týdeníku Kolínský týden. info Zdroj: archiv VLM zoom_in