Kapři z úvalských sádek letos nebudou k dispozici

Úvaly – Kapři od rybářů z Úval letos nebudou k dispozici. Milovníci těchto kaprů si budou muset pořídit jiné. Vzhledem k pokračujícím rekonstrukčním pracím na sádkách letos totiž úvalští rybáři nebudou vánoční kapry prodávat.

Úřad má dovolenou

Svojšice – Obecní úřad již do konce roku nebude k dispozici. Již od dnešního dne je totiž z důvodu dovolené zavřeno.

Varhanní hudba bude znít kostelem ve Viticích

Vitice – Setkání s varhanní hudbou je naplánované na neděli od 17.00 hodin ve vitickém kostele sv. Šimona a Judy. Sváteční skladby zahraje profesor Petr Mašláň. Setkání je pouze civilní jeho součástí nebude mše.

Knihovna má zavřeno

Zásmuky – Do městské knihovny se již letos nedostanete. Až do konce roku je totiž zavřeno. Knihy si bude moci půjčit a vypůjčené vrátit až v novém roce.

Po Vánocích zajistí mimořádný svoz odpadu

Přehvozdí – Obec zajistila mimořádný svoz komunálního odpadu po vánočních svátcích. Popelnice odvezou ve čtvrtek 29. prosince.

Dochází ke změnám

Louňovice – Cena vodného bude příští rok vyšší. Lidé zaplatí o 0,77 koruny více. K výrazné změně však dojde u poplatku za komunální odpad. Zastupitelstvo obce schválilo novou vyhlášku, kde je stanovený jednotný poplatek. Ten sjednocuje poplatek za klasické popelnice, kontejnery na tříděný odpad, nebezpečné odpady, velkoobjemové odpady a nově také za biologicky rozložitelný odpad. Ceny se liší podle velikosti nádob a četnosti svozů. Zaplatit je nutné do 31. ledna 2017.

Proberou vyhlášku o školském obvodu

Kouřim – Školský obvod chtějí kouřimští stanovit na posledním letošním zasedání. Do společného školského obvodu Základní školy Miloše Šolleho by měly patřit tyto obce: Toušice, Barchovice, Malotice, Svojšice, Ždánice, Klášterní Skalice, Horní Kruty, Vitice a Třebovle. Zasedání, ne kterém se bude řešit také plán hospodářské činnosti na příští rok nebo ceník služeb poskytovaných městem je naplánované na 28. prosince od 18.00 hodin v obřadní síni radnice.

Knihovna má v úterý zavřeno

Kolín - Kolínská knihovna má v úterý 27. prosince zavřeno. 28. a 29. prosince je otevřeno běžně a dětské oddělení na hlavní budově je rozšířené o dopoledne. V pátek 30. prosince je ve všech odděleních otevřeno pouze dopoledne.