V loňském roce však klubovou činnost ukončil a začal se věnovat jen sólové kariéře. V týmu šipkařů z Veltrub skončil paradoxně v době, kdy se jim opravdu dařilo. „Skončil jsem po postupu do Extraligy a titulu vicemistra v ligovém poháru," přiznal. Nyní tedy již hraje jen sám za sebe. „Šipky se dělí na klasické – steely a elektronické – softy. Sám za sebe hraji v obou disciplínách. Klasické jsem začal právě loni po konci ve Střelkách," vysvětlil Jiří Zápotocký.
A co vlastně Jiřího na tomto sportu baví?

„Tento sport je plný tréninkových mistrů. V ostrých zápasech však hraje velkou roli psychika," začal ze široka. „Ukočírovat hlavu je vlastně nejtěžší disciplína v šipkách. Baví mě posouvat hranice svých možností," prozradil, co ho táhne právě k tomuto sportu. Svou hlavu Jiří Zápotocký zřejmě kočírovat zvládá na jedničku. V šipkách totiž již zaznamenal několik úspěchů. Dvakrát získal titul v regionálním masters. Na republikové úrovni pak 13. místo na mistrovství republiky 2014 v Mixech s Radkou Pospíšilovou ze Sadské. Toto umístění společně vylepšili na 9. místo v letošním celorepublikovém Grand Prix. Jiří Zápotocký byl navíc také vítězem soutěže Profitour 2012, kde získal jako hlavní cenu skútr. Do šipek není v rodině Jiří zapálený jediný.

„Manželka skončila před dvěma lety a dcera je kapitánka v úspěšném ženském týmu Veselé Střelky Poděbrady," pochlubil se Jiří Zápotocký a nezapomněl dodat, že právě tým jeho dcery v loňském roce vyhrál ženskou ligu. Manželka, ačkoli již sama nehrající svého muže v tomto sportu podporuje. „Na turnaje mě vyprovází slovem Trhej!¨" prozradil Jiří Zápotocký s úsměvem.
Úspěchy by však nebyly bez pořádného tréninku. Jiří se prý snaží trénovat alespoň obden, pokud však nemá zápasy. „V ten tréninkový den je to pak různé. Někdy trénuji hodinu a někdy i pět hodin," řekl. A co by Jiří Zápotocký doporučil těm, kteří chtějí se šipkami na profesionální úrovni začít?

„Nováčkům bych doporučil nekopírovat svoje vzory," řekl bez rozmyslu. Podle jeho slov je důležité začít od pevného postoje bez kolíbání. Pak je prý důležitý přirozený hod na terč bez snahy přesné trefy. „To vše vede k prozkoumání svého těla," dodal. Teprve pak je podle Jiřího Zápotockého možné přesněji trefovat segmenty na terči. Přesto, že Jiří Zápotocký v šipkách slaví úspěchy, má ještě stále v této oblasti nesplněný sen. Před dvěma lety mu byl zatím nejblíže. To když byl zvolený jako náhradník do turnaje TOP RGP. Jde o nejprestižnější individuální turnaje. „Jednou bych si rád TOPku zahrál," uzavřel Jiří Zápotocký.