Při pohledu na jeho tvorbu zaujme opakující se scéna z vtipu, kde postavy, často sedící na lavičce, humorně glosují všechny možné neduhy lidstva. „A právě motiv lavičky jsme vybrali pro podobu památníku. Pro její umístění jsme vybrali prostranství pod starou lípou na Bačově. Zdejší atmosféra ladí s náladou Renčínovy specifické poetiky,“ popisuje starostka.

Samotného návrhu se ujal městský architekt Jan Drška. „Pracovali jsem s více variantami, ale nakonec zvítězil nápad, který každému umožní podobu Renčínovy lavičky ovlivnit. Jedná se o kruhovou lavičku, přičemž kruh je rozdělen na 26 polí, na kterých bude 26 vtipů. Konkrétní vtipy pak vyberou sami občané města nebo obdivovatelé autora,“ uvedl architekt.

Kdo by chtěl přispět na vytvoření lavičky, může tak učinit na hithitu, kde je i možnost výběru vtipů. K úternímu poledni přispělo 17 lidí a vybráno bylo 18 950 korun z celkových potřebných 50 tisíc. „Pokud vše půjde dobře, již do konce tohoto roku bude lavička hotová a mistrovy nedožité 80. narozeniny oslavíme u ní,“ zakončila Alena Švejnohová.