Firma rozestavěný zchátralý objekt v roce 2013 koupila v soudní dražbě a loni na něm začala pracovat. Náklady na projekt firma odhaduje na přibližně 60 milionů korun. Řekl to investor, majitel firmy a autor projektu Tomáš Pospíšil.

Naproti tomuto domu vzniká ještě jeden dům s podobným zaměřením. Bude o jedno patro vyšší a zřejmě bude dokončen později. Architektonicky i využitím se ale mají budovy navzájem doplňovat. Dohromady tak nové stavby nabídnou více než 50 bytových jednotek.

Podle Pospíšila na místě v minulých letech předchozí soukromý investor plánoval pětipatrové bytové domy. Po zahájení stavby ale zkrachoval a lokalitu několik let hyzdily rozestavěné objekty, ve kterých nocovali lidé bez domova. „Pět let to leželo ladem, původní vlastník ten projekt nedokázal zrealizovat. My jsme to koupili v soudní dražbě v roce 2013 na podzim," řekl Pospíšil.

Od té doby firma pracuje na dostavění budovy. „Projekt jsme přehodnotili, domníváme se, že ta lokalita potřebuje doplnit nějaký úsek komerčních prostor nebo služeb. To znamená, že jsme projekt doplnili o to, že dům bude multifunkční, bude mít jedno patro pro služby a obchody a dvě patra bytů," dodal Pospíšil.

V komerčních prostorách by mohly podle něj vzniknout služby nebo prodejny, které nebudou svým provozem rušit nájemníky. „Může tam být například obuv, ordinace, kavárna nebo restaurace. Je tam k dispozici asi 1000 metrů čtverečních, které se dají rozdělit," dodal Pospíšil. Dům, který by měl být letos v září dokončen, bude mít 22 parkovacích míst, některé přímo v suterénu budovy.

Menší nákupní centrum s byty by mělo vzniknout i nedaleko kolínského vlakového nádraží v areálu bývalé plynárny. Stavbu budou tvořit dvě budovy s několika obchody, zahradnictvím a asi 20 byty. Součástí má být i restaurace a dětské hřiště. V areálu zaparkuje přes 130 aut.