„Neměli jsme vlastní kulturní dům, kde by se mohly pořádat akce. Proto jsme zakoupili sokolovnu, aby se zde mohla pořádat spolková a kulturní činnost,“ uvedl starosta Dušan Žmolil.

Během roku se tak podniknou kroky na kompletní rekonstrukci. „Sokolovna je velmi špatném technickém stavu a řešíme jak jí dostavět, jakou by měla mít finální podobu a jak by měla vypadat,“ přiblížil starosta s tím, že město má již veškeré podklady a řešit bude i projektovou dokumentaci kvůli získání stavebního povolení. „To vše se bude řešit v průběhu roku 2019. Uvidíme jak to půjde,“ dodal.

Sokolovna ale rozhodně není jedinou náplní týnecké radnice. Aktuálně se pracuje i na novém designu webových stránek. „Upravujeme stránky tak, aby byly v souladu se novými technologiemi,“ podotkl starosta.

Svátky Labe a Rockový Týnec

V kulturní sféře se místní mohou těšit třeba na tradiční Svátky Labe, které se konají na týnecké Marině a oslavují řeku Labe. Návštěvníky čeká program plný zábavy, závodů dračích lodí, rybářství, dobrot i živé hudby.

Chybět letos nebude ani festival Rockový Týnec. Ten dorazí do areálu Ostrov v srpnu. Den plný tvrdší muziky se bude pod záštitou města konat již osmnáctým rokem.