„Půjde to na stavbu komunitního centra na Zálabí. Začíná se stavět a do konce roku by mělo být postaveno. Částka z tříkrálové sbírky přispěje k dofinancování stavby,“ potvrdila Lucie Růžičková, ředitelka Farní charity Kolín.

Centrum bude plnit mnoho účelů. „Budou tam probíhat komunitní aktivity, podobné jako dělá charita doposud. Rodinné aktivity, aktivity pro pečující, pro různé pomocné skupiny. Ale také semináře nebo vzdělávací workshopy. Chceme reagovat na potřeby komunit. Centrum bude otevřené i pro samotné aktivity lidí z daného okruhu,“ doplnila Lucie Růžičková.

Tříkrálové skupinky z Farní charity mohl každý potkat nejen v Kolíně, ale třeba i v Červených Pečkách, Nebovidech, Veltrubech či Nové Vsi. „Rádi bychom při další sbírce vyslali koledníky i do dalších obcí kolínského vikariátu,“ řekla Růžičková.

Pod záštitou Římskokatolické farnosti vyšli Tři králové do ulic i v Českém Brodě a okolí. Tam se jim podařilo vykoledovat částku 147 356 korun – což je o 60 tisíc víc než minulý rok! „Částkou chceme podpořit zejména domácí Hospic Nablízku, který působí i na českobrodsku,“ poznamenal Vladimír Jakub Mrvík za farnost.

Část peněz pomůže i v Kolíně, farnost plánuje pomoct se zafinancováním stavby komunitního centra. I tříkráloví koledníci z Českobrodska působili v mnoha okolních obcích. „Sbírka se pochopitelně „neděje“ sama od sebe, stojí na jednotlivých farnících, nebojím se říci, na každém z nás. Proto bych chtěl poprosit, všechny farníky o pomoc s účastí na obchůzkách,“ dodal.