Tam, kde v Kolíně nemají lidé možnost využít rostlý a v těchto dnech už smutně opadaný stromek například na zátop v krbu, stačí jej dát ke kontejnerům nebo k popelnicím. „Vánoční stromky svážíme standardně, od ledna do února objíždíme město, svážíme a štěpkujeme," uvedla jednatelka AVE Kolín Věra Suchomelová.

V úterý se začne také s demontáží světelné vánoční výzdoby v ulicích města. Uskladněna si počká zase do dalších svátků. „Do konce týdne by měl být také odstrojen a odvezen i vánoční strom z Karlova náměstí," doplnila Petra Javůrková z AVE Kolín.

Podobný systém svozu vánočních stromků mají také v Českém Brodě. „Stromečky lze odnést do sběrného dvora nebo se jednoduše nechají u kontejnerových míst nebo u kójí na směsný odpad na sídlišti, odkud je průběžně svážíme. Poté putují do kompostárny," uvedl ředitel Technických služeb Český Brod Miroslav Kruliš. Takže stačí stromek vzít spolu s košem na odpadky. A pustit se do luxování opadaného jehličí.

V podobném čase jako v Kolíně se začíná sundávat sváteční světelná výzdoba také v Českém Brodě, kde byla na tyto Vánoce o poznání bohatší než v předchozím roce. „Město si potrpí na dodržení tradice, začínáme sundávat až po Třech králích," usmíval se Miroslav Kruliš. S odvozem vánočního stromu z centra města si v Českém Brodě starosti dělat nemusejí, stačí odzdobit. Strom bude své okolí krášlit dál, drží totiž pevně kořeny v zemi.