Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trať bude již brzy opravená

Kouřimsko  - Vlakem do Kouřimi? Za pár týdnů by to již neměl být problém. Trať, kterou na několika místech poničila loňská povodeň, bude opravená. Hotovo by mělo být do 27. června. Potvrdil to mluvčí Správy železniční dopravní cesty, Jakub Ptačinský.

9.6.2014
SDÍLEJ:

Vlak jezdí pouze z Peček do Radimi a zpětFoto: Deník/ Lucie Mašínová

Většinu cestujících však nezajímá den, kdy budou hotové práce na trati, ale spíše datum, kdy budou moci cestovat bez přesedání.

Kdy tedy na trati přestane jezdit náhradní autobusová doprava a cestující budou moci z Peček do Kouřimi cestovat vlakem bez přesedání a podle běžného jízdního řádu? „Obnovení provozu očekáváme již od 1. července," řekl datum Jakub Ptačinský.

Opravy trvaly téměř více než rok. Nejprve práce zdržela nutná byrokracie. Poté se čekalo na finanční příspěvek z dotačních titulů.

Když přišla doba, kdy už nic nebránilo začít na poničených místech pracovat, bylo téměř jasné, že hotovo bude právě do poloviny letošního roku.

Obnova železnice však nebyla jednoduchá. „Na mnoha místech byla narušená geometrická poloha kolejnic," zmínil jeden z problémů mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský. Podle něj došlo také k podemletí několika úseků trati. „Muselo se proto přikročit k rozsáhlé středně těžké kompletní opravě," řekl mluvčí.

V současných dnech se ještě stále na opravách intenzivně pracuje. Nic však nenasvědčuje tomu, že by vlak opravdu nezačal hned na počátku prázdnin jezdit. „Od 1. července by mělo vše být jako dříve, tedy kompletně hotovo," ujišťoval Ptačinský.

Celá stavba byla financovaná z povodňových fondů, tedy peněz, které byly uvolněny právě na opravy, které vznikly následkem živelné katastrofy, která loni na počátku června zasáhla Kolínsko.

Na opravu železnice bylo vysoutěženo 48 milionů korun bez daně z přidané hodnoty.

Po celou dobu, kdy byla trať uzavřená, fungovala na úseku náhradní autobusová doprava. Ta nejprve vozila cestující po celé délce trati, nakonec již do zastávky Radim jezdil z Peček vlak. S náhradní dopravou byly na počátku potíže.

Některé zastávky byly na nevhodných místech, cestující o nich totiž mnohdy ani nevěděli. Doprava byla zkomplikovaná i jinak. Autobusy navíc z počátku nezajížděly například do osady Chroustov, kde normálně vlak staví.

Autor: Lucie Mašínová

9.6.2014
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Kolín – Práce na modernizaci autobusového terminálu pokračují druhou etapou, pracuje se přímo před budovou vlakového nádraží až k poště. „Jsem rád, že už je průjezdná Rorejcova ulice k Futuru. A vypadá docela pěkně, člověk už si trochu představí, jak by to mohlo po rekonstrukci celé vypadat,“ řekl řidič Milan Sehnal.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení