Stačí se pouze přihlásit na e-mail zemanova@posazavi.com nebo na telefon 723 881 081.Patronkou projektu s názvem Čistá řeka Sázava je zpěvačka Aneta Langerová, která se pravidelně zapojuje i do samotného úklidu. Vyčistit řeku Sázavu se dobrovolníci vydají už podeváté. Z hladiny a břehů budou opět sbírat odpadky, které tam po sobě zanechali nezodpovědní lidé, nebo které přinesla loňská velká voda.


Zapojit do úklidu se může každý – jednotlivci i kolektivy, děti, mládež i dospělí. Do igelitových pytlů budou sbírat všechno, co do přírody nepatří. Každoročně se jarního úklidu řeky Sázavy účastní stovky dobrovolníků. Sbírat odpadky vyrážejí rodiče s dětmi z mateřských center, školáci, studenti, vodáci, rybáři, hasiči i celé pracovní kolektivy. V současnosti se uklízí napříč dvěma kraji, Středočeským a Vysočinou.


Letos poprvé se bude uklízet více než 200 kilometrů dlouhý úsek řeky Sázavy, a to téměř od jejích pramenů, z Polničky u Žďáru nad Sázavou. Úklidová akce se navíc postupně rozšiřuje na další vodní toky v republice.⋌