„Středočeský kraj je hrdý na tuto cenu a mně jako Kolíňákovi to přináší ještě další zadostiučinění, protože můžeme říct, že i v té Pražské ulici se něco povedlo,“ glosoval Martin Herman problémy při rekonstrukci této ulice.

Kategorii bezbariérové stavby vyhrála lávka pro pěší přes Výrovku v Radimi. Z rukou zástupce ministerstva pro místní rozvoj certifikát převzal starosta Radimi Martin Sýkora. Ten připomněl, že už vloni získala obec cenu za bezbariérovost, a to za výstavbu výtahu na obecní úřad.

Oceněnou regionální stavbou se stala sportovní hala Klimeška v Kutné Hoře. Cenu převzal z rukou poslance Milana Poura starosta města Josef Viktora.

„Sportovní zařízení, které je také bezbariérové, máme v provozu zhruba rok. První etapa byla vlastní hala, druhá pak bylo zázemí, teď se chystá třetí, máme už potvrzenou dotaci. Bude to tréningová hala, čímž se komplex uzavře,“ shrnul Josef Viktora a prozradil, že hala stála přes 130 milionů.

Čtvrtou kategorii pak opanoval kurt Tenisového klubu Kolín v Borkách. Jeho zástupce Jindřich Synek ml. připomněl, že klub patří mezi poslední samostatné kluby, které mají své nemovitosti, nepatří pod Správu městských sportovišť.