Klášter zve na Labyrinty

Zásmuky – Zásmucký klášter se otevře veřejnosti. Na dnešní den jsou pro školy připravené výtvarné dílny a od 18 hodin je připravená vernisáž výstavy nazvané Labyrinty.

Čeká je přednáška v muzeu

Kostelec n. Č. l. – Přednášku o sbírce pozdněgotických a renesančních kachlů připravují černokostelečtí v Muzeu hrnčířství. V muzeu na náměstí Smiřických bude v sobotu od 17 hodin přednášet Ota Krutský.

Knihovna pořádá výstavu

Pečky – Městská knihovna Svatopluka Čecha pořádá výstavu Poklady malíře Gustava Kruma imaginace dobrodružství. Výstava je k vidění v městské knihovně až do 30. června. Výstavu si můžete prohlédnout kdykoli během otevírací doby knihovny.

Děti zahrají dětem

Veltruby – Děti z divadelního spolku ve Velkém Oseku předvedou veltrubským divadelní představení pohádky s názvem Pohádka na přání. Představení, které budou hrát děti dětem se koná v pátek 16. června od 18 hodin v kulturním domě ve Veltrubech.

Hasičská liga pokračuje

Kořenice – Druhé kolo kutnohorské hasičské ligy se koná na Kořenickém hřišti v sobotu 17. června od 13 hodin. Součástí je i soutěž o Pohár starosty obce.