Čtvrtek bude patřit dětem

Kolín – Čtvrteční den bude patřit dětem. Den plný zábavy začne ve 14 hodin v areálu Vodního světa.  Děti si mohou užívat až do večera, konec je naplánovaný na 18.30. Připravený bude skákací hrad, trampolína, soutěže, malování na obličej nebo balonky.

V Krychnově se sejdou rodáci

Krychnov – Sraz rodáků u příležitosti výročí 25 let samostatnosti obce připravili v Krychnově. Akce, která bude spojená s dětským dnem začne ve 13 hodin slavnostním zahájením u budovy obecního úřadu. O hodinu později začne Krychnovské bloudění pro malé i velké a od 20 hodin je připravená zábava. K tanci a poslechu zahraje kapela Kluci.

Přijďte do skanzenu na Letnice

Kouřim – Kouřimský skanzen ukáže v neděli svým návštěvníkům zapomenutou lidovou slavnost Letnice. V 11, 14 a 16 hodin jsou připravené obchůzky královniček s muzikou máje. Od 11.30,14.30 a 16.30 hodin pak dojde k Otvírání studánek s dětským folklórním souborem Sejkorky Slatiňany. Od 12 a od 15 hodin se návštěvníci mohou těšit na besedu se spisovatelkou a folkloristkou Kamilou Skopovou. Po celý den se lidé mohou těšit na vyprávění o lidových obyčejích v období Letnic, vědomostní kvízy, tradiční dětské hry, bylinky i řemeslné dílny. Chybět nebudou ani tradiční pokrmy jako boží milosti nebo kosmatice.