V neděli se výletníci vrátí přes Ratenice zpět do Peček. „Vyjíždíme s koňmi a bryčkou, která poveze stany, spacáky a v případě únavy i děti… Přijďte se seznámit s novými lidmi, diskutujte o hodnotách, které nás spojují, užijte svobody a poznejte blíže krásnou okolní krajinu,“ uvedl Jiří Švejnoha, pořadatel Poutě svobody.

Půvab zdejší krajiny doplní během poutě zajímavý program tematicky laděný na Sametovou revoluci. „Čekají nás debaty se zajímavými lidmi, včetně bývalých disidentů, účastníků Palachova týdne, potomků „kulaků“ a jiných neprávem utiskovaných,“ doplnil Švejnoha.

K sametovému průvodu se na trase může přidat kdokoliv, počet není omezen a každý nový účastník je vřele vítán.

Podobná událost se v Pečkách odehrála i před dvaceti lety, v červenci 1999 uspořádali přátelé z Pečecka takzvanou Dovolenou po cikánsku. „Já akci pořádám poprvé, a navazuji na nápad, který vznikl už před dvaceti lety. Dřív se to konalo jen pro přátele, ne pro veřejnost. Jeden z účastníků byl tehdejší starosta Peček a lídr za ODS František Pospíšil, doufám, že i letos se k této akci přidá,“ popsal pořadatel poutní cesty.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

PŘEDNÁŠKY
Banální důvody zla – příběhy jednoho agenta a příslušníka StB, V. Lebduška
Přednáška o kostele sv. Václava se zvonicí ve Vrbčanech, J. Svobodová
Přednáška o cisterciáckém klášteře v Klášterní Skalici, A. Roleček
Poutnici se na své túře setkají nejen s přednáškami, ale také si mohou cestu zpestřit koupáním, grilováním či zpěvem s kytarou.

CO SEBOU
Spacák, karimatku, stan, pláštěnku, plavky, příp. hudební nástroj, jídlo a pití k sobotnímu a nedělnímu obědu, večeře a snídaně zajištěny – zejména pro ty, kteří svou účast potvrdili předem.