První fáze se ještě dokončuje, kvůli dešti nešlo dodělat dlažbu, ale to by mělo, pokud počasí dovolí, být hotové zhruba během tohoto týdne

„Předpokládáme, že kompletně hotová bude rekonstrukce na přelomu června a července. Původně jsme chtěli mít hotovo do června, ale práce se lehce protáhly," řekl místostarosta Michael Kašpar. Zdá se tedy, že původní záměr otevřít veřejnosti terasy, jež byly nepřístupné několik desítek let, už na letošní ročník Kmochova Kolína, se o dva, tři týdny nestihne.

„Zpřístupnit terasy na Kmochův Kolín bylo přání, ale z globálního pohledu je to dílčí záležitost. Jde nám o to, aby terasy byly dodělané, a pokud se to povede na letní měsíce a podzim, který bývá také pěkný, je to to zásadní. Kmochův Kolín nebyl milník, do kdy bychom se snažili rekonstrukci teras za každou cenu stihnout," uvedl starosta Vít Rakušan.

V této chvíli je tedy hotová hořejší část teras, oprava a statické zajištění schodů, horní terasa je předlážděná, dodělává se dlažba na schodech. Právě schody vlastně oproti projektu práce zdržely, protože se u nich objevily statické problémy. Ostatně ani není divu, schody se neopravovaly třicet, možná čtyřicet let. Místo celé roky nefunkčních bazénků bude nově květinová výzdoba.

„Oproti původním plánům je jedinou změnou, že památkovou péči nebylo dovoleno světelné logo města Kolína," připomněla mluvčí radnice Iva Blümelová.