Situace je podle jeho slov v podstatě klidná. „V Kolíně není žádný problém, s hladinou řek naše dodávka vody nesouvisí. V prameništi se odehrála regenerace několika vrtů, jejich očištění a podobně, je to náročný proces," odpověděl na otázku, zda se dá očekávat v Kolíně méně pitné vody.
Podle jeho slov se ale Kolín po čas prázdnin spíše vylidní, větší spotřeba vody proto není. Jiná situace je podle něj na Černokostelecku. „To je napjatější, množství vody hlídáme, ale také zásadní problém není," podotkl.
Zákaz zalévání vodohospodáři doporučili například v Jevanech a Vyžlovce, situace se podle Jaroslava Fišery uklidnila. „Nic podstatného, co by mělo narušit zásobování lidí pitnou vodou pro jejich spotřebu, to není," řekl.
V horkách je třeba dbát na pitný režim
S vedry je však potřeba dbát na pitný režim, hlavně potom u dětí a starších lidí. Na to jsme se zeptali Ivany Novákové, ředitelky domova důchodců. „Zvyšujeme pitný režim a dohled. Vaříme čaje, lidé se častěji obcházejí a kupují se jim minerálky, co si přejí. Personál dává hlavně pozor na to, aby byl dodržován pitný režim," řekla Ivana Nováková.
Pokud se však chce člověk zchladit, nejjednodušším řeším je ve vedrech skočit do bazénu. Podobný nápad v minulých vlnách vedra mělo spoustu Kolíňáků. „V tom nejteplejším dnu přesáhla návštěvnost dva tisíce návštěvníků za den," řekl nám ke statistice návštěvnosti Vodního světa Kolín Jan Širc, ředitel Správy městských sportovišť v Kolíně.