V rámci akce rozsvícení bouhouňovického vánočního smrku uspořádal aukci děl dětí z kojeneckého ústavu v Kolíně.

Aukce pěti dětských obrázků vynesla 1900 korun. „Osobně jsem očekával, že aukcí získám pro kojenecký ústav peněz více," přiznává Jeryje trochu zklamaně, přesto však v jeho srdci přetrvává dobrý pocit z toho, že někomu pomohl.

V akci by chtěl prý do budoucna určitě pokračovat. „Věřím, že lepší budou i výtěžky z charity pro kojenecký ústav a lidé si uvědomí, že když neutratí něco za sebe, ale za neznámé děti, je to pocit k nezaplacení," říká a ihned dodává: „Alespoň u mě to tak funguje."

Dobrá věc se však i přes veškerá úskalí podařila a v posledním lednovém týdnu Marek Jeryje předal výtěžek z aukce do rukou ředitelky kojeneckého ústavu Evy Nemeškalové.

Ta vyjádřila slova díků. Podle ní jsou v kojeneckém ústavu vděční za jakýkoli příspěvek, který dostanou.

„Peníze nejspíše využijeme na výlety pro děti," říká s tím, že jsou s kolektivem kojeneckého ústavu rádi, pokud děti mohou vzít například do Poděbrad či na jiný výlet.

A proč nenabídl kojenecký ústav více jak pět obrázků do aukce? „Máme tu většinou kojence, větších dětí je tu málo a přeci jen to jsou opravdu dětské kresby," vysvětluje Nemeškalová.