Minulý týden totiž finišovaly přípravy na odvoz nasbíraných víček pro nemocného Maximka a nakonec byl odvoz také zrealizovaný.

„Nakonec se odvezlo 3 700 kilogramů víček, za které jsme pro Maximka dostali 22 200 korun," řekla Havelková. Podle jejích slov jde o finance, které pro Maxima získalo mnoho lidí zhruba během půl roku.

V minulém týdnu jsme vás informovali o tom, že černokostelečtí vybírají nejvhodnější firmu, která víčka vykupuje. Tak, jak Havelková předesílala, nakonec víčka byla odvezena do Ostravy, kde nabízeli nejvýhodnější podmínky.

Jana Havelková potvrdila, že firma z daleké Ostravy nabízí 6 korun za kilogram víček a navíc nabízí odvoz víček z místa sběru do firmy zdarma. „A v tomto ohledu jsme prodejní, kdo dá více, dostane naše víčka," usmívala se Havelková. S nakládáním víček pomáhali černokostelečtí dobrovolní hasiči pod vedením Šárky Žylové i zaměstnanci organizační složky města. „Chyběly ruce na nakládání, takže naši hasiči i pánové od pana Valenty splnili funkci přítele na telefonu. Vůbec neváhali a přispěchali na pomoc," pochvalovala si solidárnost Havelková.

Na závěr ještě prozradila malou perličku z nakládání a odvozu víček. „Řidič kamionu věděl pouze, že má jet do Kostelce nad Černými lesy, ale nákladem byl mírně překvapen," prozradila úsměvnou historku místostarostka.

Víčka jsou tedy odvezené, rodina získá tolik potřebné peníze pro svého milovaného syna. Tím však nic nekončí. Pomáhat Maximkovi může každý dál. To potvrdila také Havelková, která se v této věci velice angažuje.

„Sbírka pokračuje, prostor v Sokolovně je opět prázdný," sdělila černokostelecká místostarostka.